Sdílej

Vybavit svou chatu, nebo venkovský dům či chalupu se snažíme, co nejpohodlněji. Proto v popředí zájmu je vždy jako první zahradní nábytek. Návrat k přírodě je zřejmý a lidé touží si vytvořit příjemné místo pro rekreaci ve volné přírodě. A komfortní posezení pomáhá vytvořit správně zvolený nábytek. Někdy je obtížné rozhodnout, jaký druh nábytku si můžeme umístit na zahradě. Výběr je ohromný. Je nutné usilovat, aby venkovní nábytek zůstal, co nejdéle krásný, protože jen pěkné stoly a židle se perfektně hodí do stylu naší zahrady. Navíc, zahradní nábytek musí mít výdrž, protože občas ho zkropí déšť, může se octnout i pod sněhem či odolává silným poryvům větru. Existuje několik materiálů, které jsou nejčastěji používané pro výrobu zahradního nábytku.

Levný plastový nábytek

Plastový zahradní nábytek je docela praktický, kromě toho, že je cenově nejvýhodnější. Tento nábytek je odolný a lehký. Moderní technologie umožňují, výběr nábytku v jakékoli barvě a tvaru. Nejpopulárnější jsou plastové jídelní stoly a židle. Cena moderního plastového nábytku závisí na mnoha faktorech: na pevnosti konstrukce, designu a samozřejmě výrobci.

Proutěný nábytek se bude krásně vyjímat v každé zahradě

Lehký, elegantní, jemný nábytek z přírodních materiálů – to je letošní trend. Proutěný nábytek lze provést v jakémkoliv stylu (jak v klasickém tak i moderním). Na domácím trhu je v prodeji velmi mnoho modelů z různých materiálů. Trvanlivost, krása a hodnota nábytku z vrbových proutků ve většině případů závisí na tloušťce tyčí používaných pro výrobu. Nejdražší proutěný nábytek by se měl pravidelně lakovat, aby se prodlužila jeho životnost.  Vyrábí se z ratanu (nebo bambusu), vodního hyacintu, rákosí, rafie, rákosu. Ve velké oblibě pro své jedinečné vlastnosti je umělý ratan.

 

Více informací se dozvíte na tomto blogu!

Sdílej
PředchozíCviky pro pevné paže
DalšíFiltrační láhve Bobble
Zajímám se o módu a zdravý životní styl. Pokud Vás něco zajímá, máte nějaký tip, nebo zájem o spolupráci- napiště mi :)