Sdílej

Rychlé účesy pro každou příležitost

 

Rychlé účesy pro každou příležitost- Účes hraje ve finálním vzhledu každé ženy svoji roli. Správně vybraný účes může docílit toho, abychom vypadali elegantně, romanticky nebo jako pravá rockerka. Občas bohužel zaspíme nebo nemáme tolik času, kolik bychom potřebovali. V těchto chvílích není času nazbyt a musíme si pospíšit. Ale myslete na to, že i za krátkou dobu můžete mít na hlavě více než jen vrabčí hnízdo.

Jednoduchost má své kouzlo

Pokud vlastníte hezké a poměrně kvalitní vlasy, můžete si dovolit vyjít i s rozpuštěnými vlasy. Pokud je máte kudrnaté, klidně si je zkuste projednou vyžehlit. Nebo si naopak s pomocí kulmy vlasy natočte. Stačí konečky a vaše vlasy budou v okamžiku o poznání přitažlivější.

(Ne)obyčejný culík

Další jednoduchou variantou, kterou si můžete ve svých vlasech udělat, je obyčejný culík. Chcete-li cop. Výhodou tohoto účesu je, že vám vlasy nebudou padat do očí. Navíc– i takovou jednoduchost můžete udělat na vícero způsobů. Pohrát si můžete s výškou culíku, tím jak moc utáhnete gumičku, ale také máte na výběr mezi tím, zda necháte vykukovat nějaký ten vlásek. Nebo zda vše uhladíte s pomocí kvalitního laku na vlasy. Docílíte elegantního, ale klidně i rozpustilého účesu.

Zapletený cop

Holandský, francouzský, rybí nebo snad obyčejný? Pletených copů je nekonečné množství. Plést můžete z různých počtů pramenů, které můžete zaplétat v různém pořadí. Tyto copy vám při troše cviku nezaberou více než několik málo minut. A přesto mohou vypadat stylově. Například rybí cop. Zaplétá se ze dvou pramenů. Vždy tak, že vnější část pramene uchycujete do vnitřní části pramene druhého. Tímto způsobem docílíte efektu tzv. “rybí kosti”. Nebo co třeba holandský? Je specifický tím, že je na vaší hlavě u temena vystouplý.

Drdoly na všechny způsoby

Jestliže se chystáte na nějakou formálnější událost, neuděláte chybu s drdolem. Nejelegantněji bude působit ten, který nám svým tvarem připomíná donut. To je díky výztuži, která se dává na culík a kolem ní se vlasy postupě přichycují. Uvolněnější variací, která je vhodná na každodenní nošení je drdol, který vznikne obyčejným natupírováním a následným smotáním vlasů. Roztomilosti dosáhnete, když si necháte pár pramínků padat volně dolů okolo tváře.

Experimenty se sponkami a gumičkami

Další možností je pustit uzdu své vlastní fantazii. K tomu stačí různé sponky, pinetky, gumičky, skřipce a spony. Poté můžete různě zaplétat, tupírovat, uzlovat– zkrátka vše, co vás napadne. Čím více sponek použijete, tím bude vaše dílo propracovanější. Pozor, nic se nemá přehánět.