Sdílej

O micelární vodě se v poslední době píše ve všech beauty magazínech. Unikátní kosmetický přípravek zažívá ohromný boom, ačkoliv způsobil ve světě krásy malou revoluci již na počátku 90. let, kdy byl vyvinut v laboratořích giganta Laboratoire Bioderma. Ženy micelární vodu miluji, protože jím významně usnadňuje péči o pleť. Odlíčení i hloubkové čištění je díky ní mnohem jednodušší a rychlejší. A co je nejlepší? “Micelárka” zároveň pokožku hydratuje. Nabízí se však otázka, zda je používání prospěšné i z dlouhodobého hlediska.

 

Bleskové odlíčení, důkladné vyčištění a hydratace pleti – všechny tyto procesy se dějí v jediný moment po nanesení micelární vody na vatové tampónky. Pokožka se přitom nemusí oplachovat vodou, což dělá péči o pleť ještě příjemnější. Ale opravdu je vše tak perfektní, jak se na první pohled jeví? I v případě micelární vody byste měli mít na paměti, že existují určitá omezení.

Jak čištění micelární vodou probíhá?

Nejde nám do hlavy, proč je micelární voda tak účinná? Co způsobuje její nadprůměrné čistící schopnosti? Vysvětlení je poměrně prosté, v přípravku jsou obsaženy tenzidy. Ty se shlukují do tzv. micel a přitahují mastnotu a další nečistoty.

Micely jsou natolik efektivní, že jim nedělá problém ani voděodolný make-up či kožní maz. Pokožka je po aplikaci dokonale čistá a dostatečně hydratovaná. A zatímco v případě běžných emulzí bývá nezbytné opláchnutí vodou, při čištění micelární vodou zapotřebí není.

Záleží na výběru té správné vody

S micelární vodou je to podobné jako se všemi ostatními kosmetickými přípravky. Narazíte na velmi šetrné a přitom efektivní produkty, ale také na vody, které při dlouhodobém používání pleti spíše škodí. Těm se vyhněte a nepoužívejte je. K tomu nejlepšímu naopak patří odborníky doporučované micelární vody značky Bioderma. Nenajdete v nich žádné škodlivé látky, jako jsou např. alkoholy a parabeny, způsobující narušení přirozeného biofilmu. Zároveň jsou hypoalergenní a tedy vhodné i pro osoby s trpící alergiemi.

Micelární voda a problematická pokožka

A co ženy s problematickou pletí – mohou micelární vodu pravidelně využívat i ony? V případě vhodně zvolené varianty s odpovídajícím složením určitě ano. Například pro pleť s projevy akné je vhodná micelárka s obsahem zinku. Oproti běžné vodě voda micelární pleť nevysušuje, ale naopak slouží jako prevence před dehydratací.

Jak zní konečný verdikt? Micelární vodu rozhodně nemusíte používat jen v krajních případech, kdy nemáte čas na odlíčení a čištění pleti běžným způsobem. Kvalitní přípravek vaší pokožce prospěje i z dlouhodobého hlediska.