Sdílej

Taky ti rodiče říkali, že na takové novoty, jako je ozdoba v pupíku nebo v nose, můžeš rovnou zapomenout? Pak neměli pravdu, piercing jako takový se na světě objevil už před 5 000 lety. O žádnou novinku tedy rozhodně nejde.

Je to až s podivem. Zatímco na propichování uší se v naší kultuře díváme bez předsudků a provádíme ho i malým miminkům, aniž bychom se jich na cokoliv ptali, ozdoba v jakékoliv jiné části těla se setkává s nepříjemným odporem. A přitom není piercing pupíku nebo nosu o nic rizikovější, než náušnice v uchu.

Už za dob Tutanchamona…

Mnohé přírodní národy používaly a dodnes používají piercing jako součást svého životního stylu. Rozhodně u nich nejde u nějaký způsob revolty nebo prostou ozdobu. Třeba velikost piercingu  v nose na Středním Východě poukazovala na bohatství konkrétní rodiny.

Na piercing jazyka byli zase specialisté Mayové a Aztékové. A na Aljašce šlo pro změnu o způsob, jak na sebe upozornit opačné pohlaví. V tomhle je dnešní doba mnohem jednodušší – nediktuje, jaký tvar nebo velikost ozdoby musíš mít. Vše záleží jen na tobě.

Stejně bezpečné jako náušnice

Amatéřští odmítači piercingu často argumentují především jeho nebezpečností. Ano, zánět pupíku nebo jazyka může být opravdu nepříjemný, ale zpravidla k němu dochází pouze v případě:

  • špatně zvoleného materiálu piercingu
  • nedostatečné hygieně při jeho aplikaci
  • nedostatečném ošetřování

Takže pokud vsadíš třeba na antialergickou chirurgickou ocel nebo šperky z drahých kovů, nebudeš se při propichování dívat jen na cenu, ale i na pověst salónu a nezanedbáš hygienu v několika následujících dnech, žádné nebezpečí ti nehrozí. Piercing navíc není na celý život – snadno ho vyměníš za jiný nebo necháš dírku po něm jednoduše zarůst. To je oproti tetování docela vítaná změna, co říkáš? Takže až budeš příště hledat argumenty pro posměváčky a nedůvěřivce, dej jim přečíst tenhle článek. Zaručeně to zabere.

Rozhodně zde doporučujeme vsadit na kvalitu a pokud se rozhodnete tyto šperky vyzkoušet, zkuste prověřený eshop šperky LeClay, myslím že výběr je natolik široký, že si vybere každý.