Sdílej

Magnetická stavebnice NeoCube hlavolam či magnetická stavebnice NeoCube obsahuje 216 silných neodymových magnetických kuliček o průměru 5 mm. Skládejte z nich různé tvary, oddychněte od stresu, posilujte kreativitu a uvolněte mysl. Zjistěte o NeoCube více.

Neo cube – neodymová kostka

Pokud složíte 6 × 6 × 6 řad k sobě, sestavíte základní tvar – neodymovou kostku NeoCube. Takto vznikl i název. Neo + Cube = „neodymová kostka“ čili NeoCube.

Ve světě se setkáte i s jinými názvy magnetické stavebnice NeoCube, například „BuckyBalls“ nebo „Zen Magnets“. Jedná se ale většinou o stále stejné kuličky.

Magnetická stavebnice NeoCube uvolní mysl a procvičí prsty

K čemu magnetický hlavolam NeoCube vlastně slouží? Tím, že si s kuličkami hrajete a na skládání tvarů se soustředíte, uvolníte si mysl a tak trochu zapomenete na běžné denní starosti.

Navíc musíte překonávat magnetickou sílu, která kuličky drží u sebe. Ta sice není příliš velká, ale i to stačí k tomu, že si hezky procvičíte mysl. Během skládání je také potřeba přemýšlet, posilujete tím i svoji kreativitu a prostorovou představivost.

NeoCube original, zlaté, černé stříbrné

Původní verze magnetického hlavolamu byla klasická kovová – nazývá se NeoCube original. Pak ale vznikla i černá verze – černý nikl, stříbrná verze s přídavkem stříbra, a také pozlacená verze.

NeoCube kuličky v mnoha barvách

V současnosti seženete i NeoCube magnetické kuličky barevné, červené, modré, zelené, fialové, oranžové, tyrkysové, růžové i další barvy. Když si jich pořídíte více, můžete skládat různobarevné tvary.

Jak jsou magnetické kuličky silné?

Každá z neodymových kuliček o průměru 5 mm má magnetickou sílu cca 400 gramů. Neodymové magnety jsou nejsilnějšími permanentními magnety současnosti. Když z NeoCube skládáte obrazce a tvary, cítíte sílu, která není vidět.

Jsou neodymové magnety bezpečné?

Stavebnici NeoCube tvoří 216 malých neodymových kuliček. Jednotlivé kuličky sice nejsou extrémně silné, ale když je spojíte, magnetická síla vzroste. Mějte proto NeoCube raději dál od starších typů platebních a kreditních karet s magnetickým proužkem a citlivých zařízení, jako jsou například kardiostimulátory. Silné magnety mohou funkci těchto přístrojů ovlivnit.

Silné magnety nepatří do rukou malých dětí, které by je mohly spolknout, obdobně jako jiné malé předměty. Děti si mohou magnety také skřípnout prsty. Pozor i na zvířata.

Magnetické kuličky NeoCube jako ozdoba – vytvořte si magnetický náramek

S magnetickou stavebnicí NeoCube ozdobíte i sebe. Vytvořte si z magnetických kuliček řetízek, náramek a další magnetické ozdoby. Podívejte se na návod, jak si z magnetických kuliček a mincí sestavit cool náramek na ruku.