Sdílej
Nejlepší přípravky pro růst řas

Nejlepší přípravky na růst řas nelze odhalit jinak než pečlivým a komplexním testováním. Je zkrátka nutné, hledat, zkoušet, měřit ptát se na výsledek nejenom svého odrazu v zrcadle, ale také zasvěceného okolí. V naší redakci jsme pro vás takovou anabázi postoupili. Sehnali jsme ochotné kamarádky a společně dali vzniknout článku, který vám představí a nejlepší séra pro růst řas u nás, a to i s patřičnými doporučeními!

O sérech určených pro výživu a růst řas se tvrdí, že díky svému účinnému složení zlepší vitalitu řas, prodlouží jejich životní cyklus, urychlí růst a zvětší jejich počet nebo alespoň objem. Umožní jim regenerovat a zároveň je nezatíží jako třeba řasenka. Proto jsou doporučována ženám, které se potýkají s krátkými, světlými nebo málo hustými řasami a také těm s řasami zničenými od kosmetických procedur. Takže pokud i vy patříte k těm, které musí své řasy hledat lupou nebo každý večer nacházejí na odličovacím tampónku stále více vypadlých brv, určitě čtěte dále!

Nejlepší přípravky pro růst řas

Co by měly mít ty nejlepší přípravky na růst řas?

Sítem našich přísných kritérií proklouzlo do závěrečného testování jen několik málo přípravků. A na co jsme dbali především?

Účinné a vyvážené složení

Oči patří mezi velmi citlivé části těla, takže 100% přírodní složení ideálně hypoalergenní či s označením sensitive by mělo být tou nejdůležitější podmínkou při výběru. Hledali jsme tedy především extrakty z rostlin a minerálů.

Vědomostní okénko – bylinky pro růst vlasů a řas

Z přírodní medicíny víme, že mezi bylinky určené pro maximálně efektivní výživu vlasů a řas lze počítat zejména: kopřivu dvoudomou, břízu bělokorou, heřmánek pravý, šalvěj lékařskou, heřmánek pravý, mydlici lékařskou, lípu srdčitou nebo ženšen. Přítomnost extraktů z těchto bylin ukazuje na komplexní a přírodní složení produktu, které vašim řasám udělá tu nejlepší službu.

Jednoduchá a účinná aplikace

Aby bylo sérum skutečně účinné, musí se aplikovat tam, kde budou mít obsažené látky největší efekt – tedy přímo k folikulům řas. Aplikátor v podobě řasenky, lopatičky s mističkou nebo štětečku je tedy nezbytností.

Výsledky, které přesvědčí

Uživatelky toužící po krásných řasách jistě nestojí o několikaměsíční anabází s nejistým výsledkem. Na internetu jsme tedy zapátrali po době, během níž se objeví první výsledky. Hraničním kritériem byl měsíc. Jedině tak je totiž možné se přesvědčit o účinnosti kosmetického výrobku bez zbytečných průtahů.

Nejlepší přípravky pro růst řas

Nejlepší přípravky na růst řas – které jsme vybrali k finálnímu testování?

Možná jste o nich už slyšeli, možná ne, ale faktem zůstává, že náročné požadavky zmíněné níže splnily bez potíží tyto čtyři kousky: Miralash, GigaLash, RevitaLash a HairPlus. Jak probíhalo naše hodnocení a jak se jednotlivé přípravky nakonec umístily?

Vítěz testu: GigaLash

Jde o ideálního favorita pro všechny, kdo nechtějí na dlouhé řasy dlouho čekat a zároveň se nebojí trochu větší investice. Podle oficiálních stránek prodejce jsou totiž první výsledky viditelné již po 7 dnech! Z téhož zdroje jsme také vybrali ta největší pozitiva výrobku:

 • prodloužení růstové fáze řas, což dává brvám více času k získání objemu a délky
 • brání předčasnému vypadávání, čímž přispívá k jejich zahuštění
 • urychluje růst nových brv a zvyšuje jejich odolnost

Přívětivé složení GigaLash potěší milovníky přírodních ingrediencí

Za vysokou účinnost séra na řasy GigaLash může jeho patentované a dermatologicky testované složení, v jehož cele stojí unikátní komplex EPM enzymů, složených z deseti aminokyselin, důležitých pro nastartování správného růstového a vývojového cyklu řas. Tyto aminokyseliny patří totiž mezi běžné „vybavení“ organismu. Napomáhají vzniku nových vlasových buněk a aktivují nečinné vlasové folikuly, čímž výrazně napomáhají růstu řas. Kromě enzymů EPM pak GigaLash obsahuje také panthenol, keratin, vitamíny A a E a množství extraktů z přírodních látek a olejů. Lidé s citlivou pokožku nebo sklony k alergiím pak ocení fakt, že neobsahuje prostaglandiny, které jsou častou příčinou začervenání nebo štípání pokožky z zvláště na tak jemných místech, jako je oční okolí a oční víčka.

GigaLash – jaká je cena za balení a jak dlouho vydrží?

Ano, tyto faktory by vás pří výběru toho pravého séra pro růst řas měly zajímat také, to ihned po složení.

Základní balení přípravku GigaLash obsahuje 6 ml účinné látky a na oficiálních stránkách výrobce z něj zaplatíte 890 Kč (při větším oděru se můžete těšit na příjemné slevy, takže se vyplatí domluvit se třeba s kamarádkou). Díky praktické lopatičce alias nanášecího aplikátoru, která umožňuje přesně odměření užívané dávky, vydrží jedno balení podle našich zkušeností 2-3 měsíce.

TIP: Objednejte na stránkách výrobce za nejlepší cenu

Aplikace séra je rychlá a jednoduchá. Stačí ho nechat 2-5 minut zaschnout, a okamžitě je možné přikročit k aplikaci běžného make-upu. Pro majitelky tmavých řas bude dokonce řasenka nezbytná, protože GigaLash zanechává na brvách lehký kouřový film, který nemusí být některým ženám příjemný.

Nejlepší přípravky pro růst řas

GigaLash se aplikuje ráno a večer a to po dobu šesti týdnů. Poté stačí přikročit už jen k udržovací fázi a nanášení 2x týdně. Udržovací fáze je důležitá – růstový cyklus řas totiž trvá přibližně 2 měsíce (poté brva vypadne), takže bez udržování správné hladiny výživy by dosažené výsledky postupně vymizely.

GigaLash výhody

 • nárůst délky a objemu řas až o 90%
 • bezpečné přírodní složení
 • snadná aplikace
 • dlouhá výdrž balení
 • neobsahuje prostaglandiny

GigaLash nevýhody

 • pro někoho vyšší cena
 • řasy neztmavnou

HairPlus – užitečná dvojka testu

V těsném závěsu za přípravkem GigaLash se umístil neméně známý HairPlus. Minusové body získal především kvůli přítomnosti kontroverzních prostanglandinů a celkově ne zcela ideálnímu, byť stále přírodnímu, složení. I tak jde však o velmi kvalitní růstový stimulant, určený pro zvýšení objemu a délky řas. Právě prostaglandiny jsou totiž účinným inhibitor růstu řas. Původně sloužily pro léčbu vysokého nitroočního tlaku, ale když bylo jako vedlejší účinek objeveno právě jejich působení na délku a hustotu řas, rázem si našly i jiné uplatnění.

Jsou skutečně účinné, ale nesmí se dostat přímo do oka. Zde totiž způsobují (obvykle) několikaminutové pálení a štípání, které jde ruku v ruce se začervenáním a výjimečně také se změnou barvy rohovky. Kromě prostaglandinu obsahuje HairPlus také vitaminy A, C a E, ženšenový extrakt, Panthenol a ovocné a květinové výtažky, jejichž hlavní úlohou je zklidnění pokožky a stimulace vlasových folikulů.

HairPlus – jaká je cena za balení a jak dlouho vydrží?

Cena produktu HairPlus vás nejspíš nepotěší – jedno sérum je na oficiálních stránkách k dostání za 2 280 Kč, vydrží však až šest měsíců.

TIP: Nejlevněji koupíte u distributora

První výraznější změny jsou podle uživatelek pozorovatelné již po 4 týdnech, a to při aplikaci 1x denně na nenalíčenou pokožku. Obsah balení je 4,5 ml a aplikace probíhá díky jednoduše ovladatelnému štětečku. Vstřebání je okamžité, takže nemusíte čekat, až budete moci nanést make-up. Během 4-8 týdnů pak prodejce slibuje nárůst řas o 40-45% původní délky.

Nejlepší přípravky pro růst řas

HairPlus – výhody

 • přírodní složení
 • lze používat i na obočí
 • výrazný efekt nárůstu řas
 • velká výdrž balení (až šest měsíců)

HairPlus – nevýhody

 • obsahuje prostaglandiny
 • vyšší cena

Miralash – čestné třetí místo

I v tomto případě jsme vsadili na černého koně mnoha fashion blogerek. Nebýt skutečně minibalení a vyšší ceny, určitě by Miralash dosáhl i na vyšší příčky. Podle stránek výrobce dodává řasám přirozeně tmavší odstín, prodlužuje je a zahušťuje. První výsledky jsou viditelné už po dvou týdnech, a velkým plusem je i přírodní dermatologicky a alergologicky testované složení.

Hlavní účinnou látkou je Biotynoyl tripeptide–1, jež má pověst stimulanta vlasových folikulů a růstu řas všeobecně. Zlepšuje mikrocirkuaci v pokožce a oddaluje stárnutí kořenů brv, vlasů i chloupků. Nemá žádné vedlejší účinky a jeho působení je v přípravku Miralash ještě podpořeno extraktem z ženšenu a kopřivy. Tyto složky navíc dbají i o pokožku v okolí, takže nedochází k jejímu začervenání či dokonce poškození.

Miralash – jaká je cena za balení a jak dlouho vydrží?

Oproti dvěma předchozím přípravkům obsahuje jedno balení Miralash pouhých 3 ml roztoku. Aktuálně je startovací balení Miralash na oficiálních stránkách k dostání za 1 019 Kč, ale při větším odběru je možné získat výrazné slevy. Zaskočila nás ovšem výše poštovného, a to i v případě, že se rozhodnete pro bankovní převod, který bývá obvykle zvýhodňován.

TIP: nejlevněji u distributora

Sérum se nanáší 1x denně (ráno nebo večer) a to minimálně po dobu 2-3 měsíců (takto dlouho podle našich zkušeností vydrží 1 balení Miralash). Prví účinky by měly být viditelné již po dvou týdnech. Řasy by měly zesílit,m zhrubnout a zahustit se. Spokojené uživatelky pak tvrdí, že jejich řasy začaly znovu růst i tam, ke předtím beznadějně vypadaly. Jakmile budete s výsledkem séra spokojená, stačí přejít do udržovací fáze, kdy se Miralash nanáší pouze 2x do týdne.

Nejlepší přípravky pro růst řas

Miralash – výhody

 • pevnější, delší a tmavší řasy
 • bezpečné testované složení
 • rychle viditelné výsledky
 • snadné nanášení

Miralash – nevýhody

 • malá velikost balení
 • vysoká cena produktu i poštovného

RevitaLash – pěkná bramborová medaile

Je k dostání v řadě internetových parfumerií, ale způsobuje časté alergické reakce, byť jen v prvních několika dnech – to jsou důvody, proč jsme do našeho srovnání RevitaLash zařadili a umístili ho na čtvrtou příčku. Sérum na řasy RevitaLash® Advanced zlepšuje vzhled řas, takže působí na první pohled luxusnějším a plnějším dojmem. Složení je patentované a jedinečné. Technologicky staví především na biotinu (vitamín B7), která prodlužuje růstovou fázi řas. Extrakt z měsíčku lékařského a ženšenu se pak stará o maximálně efektivní výživu a posílení řas.

RevitaLash – jaká je cena za balení a jak dlouho vydrží?

Za cenu 1290 Kč obdržíte balení s 3,5 ml produktu a praktický nanášecím štětečkem. Sérum se aplikuje 1x denně př spaním na oční linku. Jeden tah štětečkem bohatě zásobí živinami řasy na celém víčku oka. Jedno balení tak vydrží přibližně na 6 měsíců, což je velmi dobrý poměr ceny a kvality.

TIP: nejlevněji u distributora

První výraznější výsledky jsou viditelné již za 3-8 týdnů. První aplikaci však často provází pálení nebo dokonce opuchnutí očních víček. Nejde však nic dramatického – tyto vedlejší účinky obvykle po několika dnech zmizí.

Špetka osobních sympatií

Věděli jste, že značka RevitaLash věnuje část svých výdělků na projekty zabývající se léčbou rakoviny?

RevitaLash – výhody

 • snadná aplikace
 • přírodní složení
 • dlouhá výdrž balení
 • zahušťuje, prodlužuje a ztmavuje řasy

RevitaLash – nevýhody

 • vyšší cena
 • alergické reakce na výrobek

Snažili jsme se být maximálně objektivní a zprostředkovat vám naše zkušenosti se séry určenými pro růst řas. Ale budeme rádi, pokud se s námi podělíte o své zkušenosti, názory a připomínky. Vybrat si kvalitní sérum pro růst a výživu řas není lehké – ale přečtením tohoto článku jste udělali velmi dobrý první krok. Tak hodně štěstí a krásné řasy!