Sdílej
Peeling Mark scrub recenze a zkušenosti

Mark´s scrub – tělový peeling Mark´s scrub se na poli peelingů stává stále více oblíbený. Jedná se o přírodní kávový produkt, který poskytuje pokožce běžné výhody peelingu a navíc ještě pozitivní přínosy kávy na kůži. Všechny tyto výhody uvedeme v tomto článku a podrobněji představíme tento tělový peeling. Mark´s scrub si vybírá ty nejkvalitnější přírodní suroviny bez parabenů a jiných konzervačních látek. Pro své přírodní složení není škodlivý vůči životnímu prostředí.

 

Mark´s scrub – Výhody peelingu

Ať už tělový peeling nebo peeling obličeje, oba dva jsou dnes už velmi rozšířenou formou péče o pleť. Peeling používají nejen ženy, ale také muži, kteří mají problematickou pleť. Výsledkem je hladká pokožka a svěží, zářící vzhled. K čemu se ale peeling dále používá? Jaké jsou jeho výhody?

Jaký je rozdíl mezi peelingem obličeje a těla? Vaše tělo potřebuje peeling stejně jako váš obličej. Bez pravidelné exfoliace (zbavení starých kožních buněk) můžete skončit s ucpanými póry, které blokují kožní maz, aby se dostal do všech vrstev. To všechno způsobuje neatraktivní pupínky a černé tečky.

Peeling používejte aspoň 3 krát týdně pro dosažení co největších výhod peelingu, mezi které patří:

 • Hladší a zdravější vzhled kůže.
 • Předcházení vzniku nerovností na krku, obličeji a zádech.
 • Redukce vzniku černých teček.
 • Minimalizace nepěkného vzhledu velkých póru.
 • Hladší lokty a kolena.
 • Lepší prokrvení pokožky.
 • Snížení rizika zarůstajících chloupků a snadnější holení.
 • Odstranění odumřelých kožních buněk.

5 způsobů, jak vás káva zkrášluje

Už víte, že pitím kávy povzbuzujete svou energie a také náladu. Tento silný antioxidant ale můžete využít na vylepšení vzhledu své kůže, vlasů a jiných částí těla. Jaké výhody jsou s kávou spojeny?

1. Mark´s scrub – Projasňuje obličej

Káva je silný antioxidant. Můžete ji jednak pít, jednak používat externě na svou kůži. Například kávové peelingy mohou projasnit vaši kůži, předcházet ucpaným pórům a zjemnit rysy. Kyseliny obsažené v kávě pomáhají posílit obrannou bariéru pokožky. Takže dosáhnete zdraví pokožky, protože se zbavíte bakterií, virů a plísní, které napadají kůži 24 hodin denně.

2. Mark´s scrub – Posiluje barvu vlasů

Možná už jste slyšeli o tom, že blondýnky posilují barvu svých vlasů mytím v heřmánkovém čaji nebo šampaňském. Brunetky zase mohou použít espreso. Pokud (čerstvě) mletou kávu smícháte s trochou vody na pastu a použijete na vlhké vlasy právě omyté šamponem, dosáhnete výraznější barevné hloubky svých vlasů. Kyseliny v kávě navíc uhlazují vlasy, čímž jim dodávají lesk.

3. Mark´s scrub – Pomáhá odvrátit rakovinu kůže

Podle výsledků studie z roku 2011 můžete aplikovat kávu i na pokožku spálenou od slunce. Kofein totiž chrání pokožku od některých druhů rakoviny kůže a zvyšují produkci bílkovinných enzymů v kůži.

4. Mark´s scrub – Proti napuchlým očím

Většina krémů na oči, které slibují zbavení se váčků pod očima nebo projasnění těchto kruhů, obsahují kofein. Oblast pod očima je lymfatický kanál, který se špatně vyčerpává. Kofein pomáhá odstraňovat vodu z tohoto systému. Současně pomáhá odstraňovat viditelné krevní cévky, které je s přibývajícím věkem možné vidět pod kůží. Efekt je přitom rychlý, po aplikaci kofeinu se zbavíte těchto viditelných cévek do jedné hodiny.

5. Mark´s scrub – Exfoliace

Kávový peeling je jednou z nejpopulárnějších variant v rámci odstraňování kožních buněk. Káva se používá jako exfoliační činidlo (zrnka pomáhaní odstraňovat odumřelé kožní buňky a tím podporovat růst nových buněk). Ve spojení s jinými látkami můžete dosáhnout dalších efektů (například z hrubozrnné soli účinně bojujete proti celulitidě, máta osvěžuje a povzbuzuje).

Výhody kávového peelingu

Pokud spojíme všechno, co jsme se již dozvěděli z článku, zjistíme, jaké jsou celkové výhody kávového peelingu:

 • Pokud pravidelně používáte peeling na svou kůži na těle či obličeji, dodáváte své pokožce zdravý vzhled, ale i funkce.
 • Poté, co odstraníte odumřelé kožní buňky, kůže začne pracovat efektivněji, aby se zbavila toxinů a vyživila se (v čemž jí pomůže antioxidační funkce kávy).
 • Kůže vylepšila svou cirkulace, stala se jednotnější, co se vzhledu týče, je hladší na dotyk a má krásný lesk, dále redukuje známky strií.
 • Kofein vylepšuje krevní tok a pomáhá redukovat vznik celulitidy a tonizuje pleť.

Mark´s scrub – Způsob použití

Jak si správně čistit obličej a tělo s pomocí peelingu? Jemně vmasírujte tělový peeling do pokožky – s dostatečným tlakem, ale abyste nezpůsobili podráždění kůže. Prsty opisujte malé kroužky a přesouvejte se pomalu po pokožce. Poté se peelingu zbavíte ve sprše.

Tipy nakonec:

 1. Pokud zrovna kojíte, vyhněte se oblasti prsou.
 2. Buďte opatrní v oblasti očí – kůže zde je velmi tenká.
 3. Peeling může způsobit klouzavý povrch ve sprše, proto buďte opatrní. Pokud to jde, můžete napustit trochu vody do sprchy, čímž byste měli zamezit uklouznutí (olej vyplave na povrch).

 

Mark´s scrub – kávový peeling

Peeling od firmy Mark´s patří mezi peelingy s přírodními složkami – káva, organický kokosový olej, mandlový olej, hnědý cukr, mořská sůl a vitamín E. Splňuje všechny výhody, které jsme si výše popsali, navíc kůži detoxikuje. Můžete si vybírat z kávových peelingů spojených s několika vůněmi – kokos, citrusy nebo máta.

Peeling Mark scrub recenze a zkušenosti

O značce Mark

Mark je producentem přírodních peelingů, z nichž všechny obsahují kávu. Tím poskytují veškeré výhody kávových peelingů. Jedno balení tělového peelingu 150 g vychází na cca 450 Kč, peeling na obličej se prodává v balení 80 g, jeho cena je cca 320 Kč. Cena ale odpovídá kvalitě, čemuž odpovídají uživatelské recenze. Ke kávě přidává nejen kvůli vůni další přísady:

 • Vodní meloun – osvěžující letní vůně, redukuje krevní tlak a povzbuzuje energii.
 • Máta – projasňuje obličej, bojuje proti akné a tónuje pleť.
 • Jojoba – regeneruje a zklidňuje problematickou pleť.
 • Avokádo – omlazuje pokožku, má regenerační a hydratační účinky.
 • Tea tree oil – antivirový a antibakteriální účinek.
 • Kokosový olej – hydratuje pokožku, promašťuje ji, ale bez ucpávání pórů.
 • Čokoláda – příjemná vůně, brání proti poškození pokožky vlivem slunce.
 • Citrusy – antivirové účinky, projasňují pleť.

Mark´s scrub – tělový peeling – Varianty výrobku

Peeling už dávno není jen záležitostí žen. Proto značka Mark´s scrub přichází na trh i s mužskými verzemi peelingu. Mimo to si můžete vybrat, na kterou část těla budete peeling aplikovat – obličej, tělo nebo rty. Kávové složení zaručuje univerzalitu, ať už mluvíme o pohlaví (vůně je vhodná pro dámy i pro pány) nebo o použití na lidském těle.

Mark´s scrub – tělový peeling – Balení

Všechny výrobky jsou baleny do nepromokavého papírového balení. Produkt tak vypadá velmi přitažlivě a balení podporuje jeho stoprocentně přírodní složení. Protože peeling používáte zejména ve sprše, můžete mít obavy z nepromokavosti obalu. Ano, pořád je to papír, který se můžete bát vystavit vodě. Dokoupit si tak můžete speciální kelímek, do kterého si peeling přesypete, aniž byste přišli o výhody z důvodu nevhodného skladování.

Mark´s scrub – tělový peeling – Recenze

Jak říkají recenze výrobku, jedná se o velice kvalitní peeling. Uživatelky si stěžují na vyšší cenu, avšak jedním dechem dodávají, že výrobek je natolik kvalitní, že splnil veškerá jejich očekávání. Obavy uživatelek spočívají právě v papírovém obalu, u kterého se bojí promočení. Co jim dále vadí, je nepořádek po peelingu ve sprše. Tomu se ale bohužel nevyhnete u žádného z peelingů.