Sdílej

Kompletní průvodce pro větší prsa – Krásná a pevná prsa jsou snem mnoha žen. Ano, měla by být dostatečně velká a měla by mít správný tvar. Bohužel se obojí jen zřídka podaří, což je důvod, proč se ženy často snaží vylepšit svůj vzhled nejrůznějšími způsoby. Ukážeme vám, co můžete udělat proto, abyste vylepšili vzhled svých ňader čistě přírodními cestami? Prozradíme, jaké metody jsou účinné a jaké naopak ne.

Vzhled, velikost a tvar našeho poprsí jsou z velké části geneticky podmíněné. Jeho vývoj bývá ukončen v pubertě, což však neznamená, že vám teenagerovský tvar zůstane napořád. Je všeobecně známo, že některé změny v životě ženy (těhotenství, kojení či přechod) se mohou na vzhledu a zdraví prsou negativně podepsat. Na druhou stranu existují i způsoby, jak vzhled a velikost ňader ještě o něco vylepšit. O hrudník se tak vyplatí pečovat v každém věku.

Změna tvaru prsou po porodu či kojení nemusí být trvalá

Příroda nás vybavila poprsím, jež má skutečně mnoho funkcí. Právě díky němu se cítíme žensky a sexy. Je to však také zároveň nesmírně důležitá anatomická součást našeho těla, umožňující plnohodnotnou výživu potomstva. Příroda ví, jak je pro ženy poprsí důležité – poskytla nám proto mnoho prostředků, jež nám pomohou jejich zdraví a krásu udržet po opravdu dlouhou dobu.

Kompletní průvodce pro větší prsa

Babské rady na růst prsou

Už odpradávna toužily ženy po větším a pevnějším poprsí. Mezi nejčastější a nejdoručovanější babské rady na růst prsou patří rozhodně odvary a čaje z vhodných bylinek, zacílené účinné cvičení, speciální masáž prsou či dostatek spánku a celková změna životního stylu, kladoucí důraz na snížení stresu v každodenním životě. Níže vám ty nejlepší babské recepty a postupy na růst prsou představíme o něco podrobněji.

Měli byste vědět: U tématu babských rad na zvětšení prsou nelze nezmínit také černé pivo, jež bývá v tomto ohledu často doporučováno. Jde ovšem pouze o mýtus, ničím neprokázaný a navíc zdraví škodlivý. Každodenní příjem alkoholu totiž ženskému tělu rozhodně neprospívá a naopak může některé procesy, vedoucí k nárůstu objemu prsní tkáně, účinně blokovat.

Fenykl na růst prsou a další vhodné bylinky

Archeologické výzkumy potvrzují, že první přírodní recepty, starající se o velká a pevná prsa, používali už staří Aztékové. Bohaté ženy užívaly podle všeho nápoj z bobulí saw palmetto. Ale množství účinných fytostimulantů můžeme najít i u nás. A jaké bylinky jsou pro větší poprsí ideální?

Jaké bylinky pro zvětšení poprsí jsou nejlepší?

Přípravky z bylin mohou mít nejrůznější podobu. Používají se infuze, odvary či bylinné pilulky pro augmentaci prsu. A jaké bylinky se jako součást přípravků na zvětšení prsů používají nejčastěji?

 • Ašvaganda (Withania somnifera) – má zpevňující účinek a pozitivní účinek na krevní a lymfatické cévy, což zlepšuje tok krve a lymfy. Dává prsům žádoucí tvar a zvětšuje jejich velikost. Bývá také označována jako bylina mládí.
 • Saw palmetto – výtažek z plodů této jihoamerické palmy způsobuje inhibici syntézy testosteronu, při které současně dochází i ke zvýšení hladiny estrogenů, příznivě působících na velikost poprsí.
 • Damiana (Turnera diffusa) je ceněna zejména pro vysoký obsah fytochemikálií, jako je alfa-pinen, beta-karoten, beta-pinen a beta-sisterol. Společně dohromady dokáží ovlivnit zvýšení hladiny estrogenů v krvi.Kompletní průvodce pro větší prsa
 • Lněné semínko (Linum usitatissimum) – látky obsažené ve lněném semínku mají účinek podobný progesteronu. Lněné semínko se rovněž používá i u žen po porodu ke zlepšení laktace.
 • Wild yam obsahuje látku, fungující podobně jako progesteron. Podporuje pevnost pokožky a pomáhá udržovat žádoucí tvar ňader.
 • Angelica Sinensis – pochází z čínské medicíny, v níž se stará o správnou rovnováhu hormonů, působících v ženském těle. Její účinek je spíše synergický – podporuje působení ostatních složek v přípravku.
 • Pískavice řecké seno (Trigonella foenum-graecum) bývá obvykle využívána jako prostředek ke zvýšení produkce mateřského mléka, ovšem příznivě působí i při ovlivnění velikosti ňader. Rovněž obsahuje sloučeninu diosgenin. Diosgenin je steroidní sapogenin, jež pozitivně ovlivňuje růst svalové hmoty, hormonální rovnováhu a sexuální funkce. Pískavice řecké seno také zvyšuje sekreci progesteronu, což může ovlivnit zvětšení poprsí.
 • Fenykl (Foeniculum vulgare) – u fenyklu bylo prokázáno, že může způsobit gynekomastii u mužů a mírně zvýšit velikost prsou u žen. Řádné studie však byly prozatím prováděny pouze na zvířatech.
 • Chmel (Humulus lupulus) – ovlivňuje syntézu estrogenu, která má přímý vliv na velikost prsu. Ovšem jeho použití, a to v jakékoliv formě, by mělo být raději konzultováno s lékařem. Chmel totiž může ovlivnit účinky některých léků, podobně jako třezalka tečkovaná. Není rovněž určen pro těhotné ženy, jeho účinky by mohly negativně ovlivnit svaly dělohy.

Estrogen na růst prsou a výhody bylin pro naše ňadra

Rozhodneme-li se vsadit na rostlinné přípravky pro zvětšení prsou, musíme dbát na jejich správný výběr. Nesmí jim chybět schválení od českých úřadů a samozřejmě ani složení, nezpůsobující alergie, podráždění apod. Důležité jsou zejména rostliny s vysokým obsahem fytoestrogenů, nahrazujících částečně přirozený estrogen v ženském těle.

Měli byste vědět: Synteticky vyráběný estrogen není pro přímou podporu růstu prsou vhodný. Má totiž i množství negativních vedlejších účinků. Lékaři je proto indikován jen ve velmi závažných případech několika typů onemocnění. V žádném případě je nedostanete předepsány jen kvůli obyčejnému zvětšení prsů. A narazíte-li na pochybné přípravky, garantující přítomnost syntetického estrogenu, vyhněte se jim velkým obloukem ňadra vám sice možná zvětší, ovšem mohou vám způsobit celou řadu vážných zdravotních obtíží. Navíc rozhodně nebudou schváleny českými úřady, takže nemohou garantovat ani svoji bezpečnost.

Masáž pro zvětšení prsou

Masáž prsou podporuje přirozený růst prsou, nemluvě o jejím pozitivním vlivu na pevnost a elasticitu prsní tkáně. Zlepšuje nejen stav samotného poprsí, ale i jeho okolí. Pomůže vám vypadat atraktivnější, navíc díky ni budete moci lépe a především pravidelně kontrolovat svoje zdraví. Masáž lze totiž jednoduše spojit i se samovyšetřením prsů, které snadno odhalí přítomnost nežádoucích novotvarů či jiných možných příznaků rakoviny prsu. Navíc podle některých indicií pravidelná masáž prsu snižuje riziko rakoviny prsu i tím, že podporuje proudění lymfy mezi tkáněmi, která odplavuje možné usazené toxiny a další potenciálně škodlivé látky.

Masáž poprsí je také doporučována jako prostředek pro maximálně účinné nanášení gelů a krémů pro větší a pevnější prsa. Mnozí výrobci ji pak doporučují jako vhodnou podpůrnou změnu i při užívání výtažků bylin nebo tablet pro větší a pevnější prsa.

Náš tip: pro lepší odvádění škodlivých látek (nejenom) z prsní tkáně lze použít stále oblíbenější lymfodrenáž. Právě lymfodrenáž může podle některých názorů zlepšit i působení přípravků, užívaných pro větší plnější poprsí. Doporučeno je několik sezení ještě před zahájením bylinné terapie.

Jak zvětšit poprsí cvičením

Další možností zvětšení prsou je i cílené posilování, zaměřené právě na tyto partie. Je bohužel fakt, že ve skutečnosti v prsou nenajdeme svaly, které bychom mohli cvičením posílit. Ovšem ty v jejich okolí (zejména hlavní prsní sval) mohou nadzvednout a podepřít přítomnou tukovou tkáň v ňadrech, takže prsa vypadají větší.

Přiměřené zesílení těchto struktur umožní významné pozvednutí poprsí a zlepšení jeho pevnosti. Jak cvičit? Pomáhá vzpírání rukou proti sobě, dámské kliky, vzpírání rukou o stěnu a další jednoduché cviky. Seznamte se v tomto článku s cviky pro větší a pevnější poprsí po všech stránkách.

Výplň prsou gelem? Jsou i další možnosti

Někdy se ženy snaží hledat zkratky a přistupují k chirurgické úpravě prsů. Transplantace vlastní tukové tkáně, také nazývaná lipoinjekce, patří rozhodně mezi ty nejoblíbenější. Zahrnuje odstranění tukové tkáně z míst, kde ji můžete postrádat – například z břicha, hýždí nebo boční strany stehen. Poté se odebraná tkáň použije k vyplnění prsů, ovšem používá se také ke zvětšení rtů nebo vyplnění hlubokých vrásek na obličeji. Rizika jsou minimální – množství implantované tkáně je velmi malé- činí obvykle jen několik desítek cm3Účinky tohoto chirurgického zákroku však bohužel nejsou trvalé – obvykle se část použité tukové tkáně absorbuje do organismu už po šesti měsících – teprve po půl roce tak lze definitivně zhodnotit přínos plastického zákroku jako takového.

Kompletní průvodce pro větší prsa

Další možností je vyplnění prsů silikonovým gelem. Tato metoda je invazivnější, ale k tělu pořád šetrnější, než běžné silikonové implantáty. Zvětšení prsou gelem mělo své počátky v 80. letech. Tato metoda však okamžitě získala velké množství oponentů, přičemž jejich zájem věnoval pozornost zejména možnosti vzniku cyst, kalcifikaci a zjizvení tkáně po zákrocích. Hovořilo se zejména o problémové diagnostice možných rakovinotvorných změn v tukové tkáni. Nebylo totiž vždy možné rozlišit uměle přidaný materiál od skutečně nebezpečných novotvarů.

Ovšem v současné době prodělal vývoj přístrojů, používaných při diagnostice rakoviny prsu, (zejména digitálních mamografických přístrojů), velké pozitivní změny. Z tohoto úhlu pohledu se tak vyplnění prosu gelem není třeba obávat.

Jak ukládat tuk do prsou

Možná si říkáte, že vyplnění ňader vlastním tukem není třeba, protože je přece velmi snadné zajistit jeho ukládání v těch správných partiích i přirozenou cestou. Jednoznačný návod na to, jak ukládat tuk do prsou není.

Základem je každopádně dostatečný přísun plnotučných mléčných výrobků – sýrů, mléka, jogurtů apod. Tuk se v prsou ukládá během období klidu, tzn. v noci. Ve stejné době se aktivuje i činnost estrogenů a dalších důležitých složek organismu, podporující nárůst a zpevnění poprsí. Do svého životního stylu je tedy nutné zařadit dostatečné množství spánku, a to nejméně 7-8 hodin. Více než deset hodin je naopak pro tělo kontraproduktivní, tělesné procesy se zpomalují, metabolické procesy přestávají fungovat optimálně.

Zvětšení prsou bez skalpelu

A jak se tedy vyhnout bílým plášťům a ostrým skalpelům? Vyzkoušejte přírodní doplňky stravy nebo kosmetiku, obsahující přírodní fytohormony v čele s fytoestrogeny. Právě ony se dokáží navázat na přirozené receptory estrogenu v ženském organismu, a v působení na tkáň poprsí a jeho okolí je do jisté míry nastoupit.

Krém na zvětšení prsou

Z kosmetických přípravků jednoznačně zastávají vedoucí pozici nejrůznější krémy na zvětšení zpevnění poprsí. Jejich aplikace se ovšem neobejde bez pečlivé masáže, a to nejlépe 2x denně. Krém by měl také být na kůži ponechán nejméně 12 hodin. Ne vždy je tak dobře snášejí ženy s citlivou kůží. Pro mnohé z nich jsou tak lepší alternativou jednoduše užívané pilulky a tablety.

Pilulky na zvětšení prsou – skutečně fungují?

Přínos různých druhů bylinných přípravků, dostupných na našem trhu, je často sporný. Podle internetových recenzí jsou však pochyby v mnoha případech neoprávněné. Důležité je dbát při výběru zejména na složení dostupných produktů – bylinky, uvedené v první části článku, mají stimulující účinek na mléčné žlázy a mírně ovlivňují i zvýšení estrogenu v organismu. Díky synergickému působení s dalšími složkami, obsaženými v přípravcích pro větší a plnější poprsí, tak mohou zajistit zvětšení prsů o 1-2 velikosti.

Samozřejmě s přihlédnutím k faktu, že jde o přírodní produkty, není možné očekávat okamžité výsledky. Pravidelné použití je zde klíčové. Všeobecně lze říci, že pilulky působící na růst a plnost poprsí, začínají v našem těle podporovat příslušné mechanismy působení přibližně po 2 týdnech od začátku užívání, do 8 týdnů je pak možné pozorovat skutečně viditelné účinky. Aby však výsledek zůstal trvalý, je obvykle nutné v užívání přípravku pokračovat. Jakmile je dávkování tablet nebo krému ukončeno, dojde po nějaké době k návratu poprsí do původního stavu.

Jsou pilulky na zvětšení prsů bezpečné?

Testy přípravků, zaměřených na přirozený růst prsů, ukázaly, že prakticky neexistují nebezpečné vedlejší účinky. Látky, použité v jejich složení, jsou pak také obecně považovány za bezpečné. Je však třeba vzít v úvahu, že organismus každé ženy může na použité bylinky reagovat jinak. Projdete-li si působení jednotlivých rostlin, zjistíte, že při dlouhodobém užívání mohou způsobovat například bolest břicha, nevolnost nebo vyrážky. Berte to v potaz a všímejte si, zda během užívání tablet pro zvětšení poprsí nedochází k vedlejším účinkům.

Vedle nich bychom neměli zapomínat ani na možné kontraindikace při používání některých složek přípravků na růst prsou. Za všechny uveďme například toto: ženy s poruchami krevního oběhu a ty, jež užívají antikoagulanty, by neměly při své cestě za větším a pevnějším poprsím spoléhat na přípravky obsahující výtažky z ženšenu. To samé je nutné doporučit i ženám, které kojí. Při užívání některých bylin se laktace se může zhoršit a mění se i složení mléka.

Je také třeba si uvědomit, že tento typ doplňků stravy rovněž není určen pro dívky během období dospívání.

Jaký další efekt mohou mít přípravky pro zvětšení poprsí?

Ovšem nejde jen o změnu tvaru a velikosti poprsí. Ve hře jsou i lepší sexuální prožitky. Fytoestrogeny totiž působí příznivě i na zvýšení citlivosti kůže poprsí a prsních bradavek. Právě tyto faktory bývají nejčastějším negativním přínosem chirurgického zvětšení prosu – někdy dokonce ženy o svých ňadrech hovoří, tak, jakoby ani nebyla jejich. Ostrý skalpel chirurga dokáže přetnout citlivá nervová zakončení, jež se později jen obtížně regenerují. A jak vypadá zvýšení citlivosti bradavek prostřednictvím fytohormonů?

Tyto rostlinné složky zlepšují citlivost kůže a nervových vláken spojených s bradavkami, zcela přirozeně a bez vedlejších účinků. Ke změně stavu dochází velmi rychle a jde zpravidla o jeden z prvních příznaků, signalizujících, že fytohormony v organismu začínají plně působit. Nejlepší přípravky pro zvětšení poprsí.

Hledáte ty nejlepší přípravky pro velká a pevná prsa? Našli jsme pro vás dva nejoceňovanější produkty na našem trhu.

1 – BreastExtra aneb zvednutí prsou bez operace

První z námi doporučovaných přípravků má podobu tablet, užívaných pro podporu poprsí jedenkrát denně. Skládá se z přírodních výtažků z pískavice řeckého sena, Angelicy Sinensis, saw palmetto, damiany, wild yam a nezbytného kolagenu. Tyto složky stimulují tvorbu estrogenu, odstraňují únavu, zvyšují koncentraci a přináší i další pozitiva.

Každá složka přípravku byla pečlivě testována, a proto je jeho použití zcela bezpečné a bez vedlejších účinků. Jejich účinek spočívá zejména v aktivaci prsních žláz a přirozeného zvyšování hladiny estrogenu v těle.

Přípravek BreastExtra je určen nejenom pro ženy, které příroda příliš neobdařila, ale také pro ty, které se snaží vrátit svému poprsí atraktivní vzhled po období těhotenství a kojení.

TIP: Využijte slevový kód: Sleva55 a ušetřete 55kč. Kupón můžete využít zde.

V dnešní době se jedná o jednoznačně nejoblíbenější přípravek.

2 – NadraIN aneb co pomáhá na zpevnění prsou? Známe účinné látky

Jestliže vám některá ze složek přípravku BreastExtra nevyhovuje, můžete sáhnout i po dalším perfektním adeptovi z tohoto oboru. I tyto tablety jsou nehormonální, stačí je užívat 1x denně a nabídnou množství účinných látek. Jde zejména o.

 • chmel
 • granátové jablko
 • lněná semínka
 • sóju
 • pupalku obecnou

Kromě toho obsahuje přípravek NadraIN i speciální aktivní formule, dbající o zdraví vašich prsou po všech stránkách: ACTIFORM, ACTIVOLUME, ACTISKIN a ACTISLIM.

Přípravek NadraIN má samozřejmě všechny potřebné certifikáty a doporučení, zaručující jeho bezpečnost. I při jeho užívání je třeba myslet na to, že první účinky se objeví až po několika týdnech používání.

Ať už se rozhodnete vsadit na babské rady na růst prsou nebo dáte přednost moderním přípravkům s vysokým obsahem fytohormonů, mějte na paměti, že půjde o dlouhodobý proces, trvající několik týdnů až měsíců. Navíc nebývá zvětšení prsou nijak razantní – maximálně o jednu či dvě velikosti.

TIP: Nadra-In Forte pořídíte nejlevněji ZDE.

Dobrou službu vám však udělají i prsa „jen“ zpevněná a vyplněná. Okamžité výsledky vám pak zaručí pouze plastická chirurgie. Ovšem výplň prsou gelem, vlastním tukem nebo dokonce silikonovými implantáty s sebou přináší četná rizika v čele se sníženou citlivostí kůže na prsou a prsních bradavek. Mělo by proto jít vždy až o poslední možný postup ve chvíli, kdy žádné jiné prostředky pro přírodní zvětšení poprsí nezabraly.