Sdílej

Bytový textil bohužel nepatří k položkám, které bychom nakupovati příliš často. A proto se při tomto procesu často neubráníme mnohdy na první pohled neodhalitelným chybám. Projděte si našeho nákupního rádce a dejte nákupním přehmatům jednou provždy sbohem.

Šetříme, proto málo řasíme

O tom, že by se záclony měly vybírat podle šíře okna, zpravidla nějaké povědomí máme. Ale jak přesně by to mělo být? Odpověď je jednoduchá. Cokoliv menšího než dvojnásobná délka okna vám na záclonovém metru padnout nesmí. Jinak se z představy krásně nadýchaných a perfektně nařasených záclon stane jen vytoužený sen. A o nějakém soukromí už by bylo také darmo mluvit.

Problém příliš krátkých záclon

I když jsou záclony do půli oken nebo dokonce kratší aktuálně velmi moderní, z estetického hlediska s tímto trendem souhlasit nemůžeme. Jednoduše lze říct, že čím je záclona kratší, tím hůře to ve finále vypadá. Toužíte-li po lepším výhledu z okna, vsaďte raději na záclony překřížené, uprostřed vykrojené nebo třeba na římské rolety. Tak ukážete, že máte vkus a smysl pro eleganci.

Používáme pouze jednu barvu

I když vypadá použití jedné barvy (včetně různých odstínů) jako dokonalý krok k ultimátnímu sladění interiéru, ve skutečnosti to není dobrá volba. Hodí se vnést do místnosti trochu kontrastu a napětí díky barvám doplňkovým, na mysli máme třeba polštářky, povlečení nebo další bytový textil.

Nakupujeme špatný odstín

V době barevných záclon není problém sladit tyto půvabné interiérové doplňky třeba se sedačkou nebo kobercem. Průšvih nastává, když se při tomto kroku o pár desetin barevného stupně netrefíte. Nikdy proto nenakupujte po paměti, ale vezměte si s sebou do obchodu raději kousek látky nebo alespoň předmět s co nejpodobnější barvou. Ideální je v tomto ohledu nákup po internetu – máte okamžité srovnání, a pokud se něco přece jen nepovede, zpravidla můžete objednávku vrátit. Vyzkoušejte to třeba v e-shopu Dante.cz!