Sdílej

Dnešní svět je pro neštěstí nás všech plný škodlivin z ovzduší a s přidáním trochy nezdravého životního stylu nám vzniká bitevní pole. Přímo na našem obličeji pod/před našima očima. Už nejsme v době, kdy našim prababičkám stačilo ráno a večer mazat pleť indulonou.

Naštěstí nám kosmetické firmy hrají do karet a nabízí velké množství pleťové kosmetiky, která se postará o každý typ pleti. Avšak musíte vědět, zda je vaše pleť suchá, smíšená nebo mastná. Každá totiž potřebuji přípravky, které splňují kritéria právě její pleti.

Výběr pleťové a čistící kosmetiky je velký

Gely, pěny, tonika, pleťové vody, peelingy, masky, oleje a kdoví co všechno je v sehnání v každé schopnější drogerii nebo v každém e-shopu, který se zabývá prodejem drogerie.

Musíme dodržovat určitá pravidla

Zaprvé si musíme zjistit to, do jaké kategorie naše pleť spadá. Zda je suchá, mastná nebo smíšená. Poté přichází na řadu výběr vhodných přípravků, které vám v boji se škodlivinami opravdu pomohou. Nejlepší jsou v tomto směru kosmetické přípravky, které jsou přírodnějšího složení.

Poté musíme čistit, čistit a co? Čistit. Nikdy nechoďte spát neodlíčená. Vaši pokožku to zbytečně vyčerpává. Večer čistíte nečistoty ze dne a ráno zase mastnotu a prach z noci.

Masky a peelingy neignorujte

Peelingy nám spolu s pleťovými maskami v našem boji za krásnou pokožkou pomohou také. A více než si myslíte. Peeling byste měla dělat 1-3 krát týdně, poslouží vám i kávová sedlina s olejem. Peeling má tu vlastnost, že z pleti obrušuje staré kožní buňky a nechává prostor těm čistým.

Maska vám obličej zase uklidní a dle jejího výběru i osvěží, vyčistí nebo hydratuje.

Na hydrataci byste neměla zapomínat. A to z toho důvodu, protože je každá část těla nutná zavlažovat, tedy hydratovat. Kůže pak není zbytečně přesušená.

Pomoci vám může i napařování obličeje na horkou vodou s bylinkami. Otevřou se vám póry a budou se vám lépe čistit.