Sdílej

Jak si opticky zeštíhlit postavu

Jak si opticky zeštíhlit postavu Jak si opticky zeštíhlit postavu- Patříte mezi ženy, které si čas od času dopřejí něco sladké nebo tučné? Máte od přírody širší boky, větší zadeček nebo zakulacené bříško? To určitě znáte ten problém, kdy si máte vybrat nějaké oblečení a místo toho, aby vám slušeno, v něm vypadáte jako velryba. Naštěstí pro nás, na světě je tolik vzorů, barev, materiálů a střihů, že není zas takový problém tyto nedostatky šikovně schovat.

Pozor na barvy a vzory

Snad každá z nás někdy slyšela tu světově známou větu, která zní: „Černá zeštíhluje.“ Černá barva totiž na působí na oko dojmem, že jsme štíhlejší. Což neznamená, že se oblečeme jen do černé. To bychom nevypadali stylově, ale jako by nám někdo zemřel. Proto je dobré černou barvu kombinovat s nějakou světlejší. Nemusíme se bát ani výraznějších barev, pokud na ně máme sebevědomí.

Nejlepší možností je nošení tmavých barev na těch částech těla, které chceme nenápadně schovat.Jak si opticky zeštíhlit postavu U vzorů moc nedoporučuji vodorovné pruhy, ty totiž postavu rozšiřují. Lepší jsou pruhy, které jsou svislé. Špatnou volbou nejsou ani vzory ve stylu malé kytičky, motýlci. Naopak- puntíky a velké vzory- to není to pravé ořechové.

Střih a velikost oblečení

Mnoho žen žije v přesvědčení, že když mají větší tělo, měli by nosit volné oblečení, které to přeci skryje. Opak je však pravdou. Představte si, že jste v situaci, kdy máte velká prsa a kulaté bříško (typické pro tvar těla hruška). Oblečete si tedy volné tričko, které to břicho skryje? Mnoho z nás to tak udělá. A to je právě ta chyba. Vzhledem k většímu poprsí tričko zůstane viset pres prsa a vaše břicho bude vypadat ještě větší. Proto by ženy s větší velikostí neměly nosit přehnaně velké věci.

Dobrou volbou je tričko, které vaše prsa zvýrazní, pod nimi může být pásek zužující pas, a až potom volnější část přes břicho. Dobrou volbou pro ženy, které trpí na větší stehna a zadeček, je nošení sukní. Hlavně ty „áčkového“ střihu lichotí každému typu postavy. Pro ženy s větším tělem bych volila sukně a šaty v délce po kolena. K nim si dejte podpatky, ty opticky zeštíhlí vaše nohy.

Špatnou volbou není ani koupě stahovacího prádla. Kalhotky, které vám stáhnou bříško. Nebo vhodně zvolená podprsenka. Hlavně vám musí velikostně sedět.