Sdílej

Jak pečovat o své vlasy

Jak pečovat o svoje vlasy Jak pečovat o své vlasy- Počasí, stres, vnější okolí. To vše a mnohem více vlivů se podepisuje na tom, v jakém stavu jsou naše vlasy, kterým se ne nadarmo říká korunka krásy. Zdravé vlasy jsou nejenže zdravé, ale také zdravě vypadají. A protože vnějším vlivům úplně zabránit nemůžeme, musíme o vlasy správně pečovat tak, aby jsme škody na nich měli co nejmenší.

Jemné, slabé, vypadávající vlasy, které postrádají jakékoliv známky života. Že se v tomto tvrzení vidíte? V tom případě o své vlasy nejspíše nepečujete úplně tak, jak by si zasloužily. A nejde jen o vlasy. Ale třeba také o obličej, který si zaslouží svoji péči. Ale zpět k tématu. Vlasy v dnešní době ničí spousta věcí. Pojďme se podívat na to, které to jsou.

Co všechno naše vlasy poškozuje?

V dnešním světe by byla odpověď na tuto otázku hodně jednoduchá. Stačilo by říct, že naše vlasy, a nejen je, ničí téměř všechno v našem okolí. V létě to jsou horka spojená s vysokým UV zářením, které není zdravé ani pro váš organismus, ale ani pro vaši hřívu. Dále slaná nebo chlorovaná voda, ve které se koupete. V zimě jsou vaše vlasy citlivější díky vysokým mrazům. A když do toho všeho přidáte ještě vysoušení vašich vlasů s pomocí fénu, natáčení na kulmu nebo naopak žehlení pro větší rovnost. A vše v kombinaci s nevhodně vybranými přípravky na vlasy, to se pak nemůže nikdo divit, že vlasy nejsou to, co bývávaly. Přitom správná péče s vhodnými přípravky dokáže leckdy přímo pohádkové zázraky. Jednou z věcí, nad kterou se lze zamyslet, je vysoušení vlasů za pomoci fénu. Jde o to, že pokud nejdete nikam ven, je to docela zbytečné. Vlasy mohou uschnout i samy. Navíc v létě vám uschnou klidně i veku. Co se týče barvení, tak je nejlepší hledat takové barvy, které obsahují i regenerační a hydratující látky. V tomto případě je tedy vhodné číst etiketu, jinak řečeno složení, které je psáno zezadu každé krabičky s barvou.

 jak pečovat o své vlasy

A jak o svoje vlasy pečovat?

Když to vezmeme úplně od začátku, zůstaneme u tématu délka vlasů. Pokud máte vlasy řidší, je fajn mít vlasy o něco kratší, budou vypadat hustější, to radím z vlastní zkušenosti, protože mám jemné vlasy, které působí řidší, než ve skutečnosti jsou. Když zajdete k profesionální kadeřnici, určitě vám poradí, co je pro vás to nejlepší.

Co se týče šamponů, kondicionerů a masek na vlasy. Tak byste měla mít koupené kvalitní produkty, které vaše vlasy nebudou zbytečně zatěžovat. Navíc, barvené vlasy potřebují jiné produkty, než vlasy přírodní. Další položky jsou různé laky a lužidla, u kterých je dobré si číst složení. Před fénováním můžete používat i speciální spreje, které vlasům dodají potřebné živiny.

Pokud jste ten typ, co nosí rád vlasy v culíku, vsaďte na hladké gumičky. Rozhodně nedoporučuji ty s takovou tou kovovou spojkou. Zbytečně to láme a trhá vlasy. Nejpřirozenější je nechat vlasy na volno. Pokud se vám vlasy „cuckují“ a není možné je rozčesat, doporučuji používat pravidelně kondicionér a spát na polštáři s hedvábnějším povlakem.

A jako poslední. Zkuste si nemýt vlasy častěji, než jednou za dva dny. Časem by se vám měly mastit o něco méně, pokud vás tohle trápí.