Sdílej

Stres, nejistota a dlouhodobé přetěžování jsou obvykle spouštěčem chronických duševních poruch, jimiž trpí čím dál více lidí. Podle odhadů odborníků se s určitými problémy psychického rázu potýká až třetina všech Čechů. Z obav o vlastní budoucnost a pověst ale lidé potíže tutlají a nechtějí je řešit ambulantně. Mnohdy tak právě ti nejpotřebnější zůstanou bez pomoci.

Těm, co se bojí nebo stydí navštívit osobně lékaře, se rýsuje nová naděje. Řešením je online terapie, kterou lze provozovat na dálku. V případě zájmu o psychoterapii je klient nejprve kontaktován telefonicky a dohodne se na formě online hovoru. Ten je možný přes messenger, whatsapp, skype či další platformy. Při online terapii je zachován oční kontakt, nonverbální komunikace i gestikulace.

Terapeut dokáže využít všechny dostupné techniky a v mnoha případech se mu daří odstranit prvotní ostych a nedůvěru, protože klient zůstává v pohodlí domova, což mu dodává pocit klidu. Terapeutický efekt a výsledky léčby jsou přes síť téměř totožné, jako při osobním setkání. U úzkostných poruch jsou výsledky dokonce lepší. Terapeut totiž nemá výhodu „domácího prostředí“ a klient není „hostem“, vztah je od samého počátku partnerský a rovnocenný.

Kdy terapie pomáhá?

Psychoterapie není užitečná jen při psychických diagnózách, ale výrazně rozšíří obzor i při osobním  rozvoji. Posiluje vaše silné stránky a díky ní v sobě objevíte nový potenciál. Před zahájením psychoterapie je mimořádně důležitá volba správné terapeutické metody. Mezi nejčastěji používané se řadí kognitivně behaviorální terapie je na rozdíl od ostatních terapií poměrně krátkodobá a intenzivní terapie. Soustředí se na současnost, na přítomné vědomí a na systém myšlenkových řetězců, který nám ubližuje.

Gestalt terapie, jejímž cílem je dosáhnout sjednocení těla, pocitů a rozumu. Daseinsanalýza pracuje na „naplnění klientova bytí“. Terapie ho má přivést k poznání a plnému využívání vlastních možností. A konečně pohybová psychoterapie je jednou z nejmocnějších somatopsychických zbraní, její účinnost při léčbě depresí, úzkostí a stresových poruch byla jednoznačně prokázána.

Patříte i vy mezi ty, kteří se necítí v psychické pohodě a kondici? Nepřehlížejte své problémy a odhodlejte se je řešit naprosto diskrétně. V AdiCare vám s tím velmi rádi pomohou.