Sdílej

Povislé svaly na pažích bezpečně posílí cviky, které je třeba cvičit vždy komplexně. Vaše paže jsou součástí trupu a nelze je oddělit. Procvičovat pouze izolovanými cviky opravdu nestačí. Ochablé paže jsou často důsledkem nedostatečného procvičení horní části trupu. Proto je dobré zařadit do svého tréninku část komplexních cviků, jako veslování, kliky, shyby, tlaky, přítahy a vzpory. Na ochablou zadní část paže trpí hlavně ženy kvůli velké tukové řase navázané na tricepsu. Je třeba myslet i na to, že cviky tuk na sval nemění, a proto je třeba k posilovacímu cvičení zařadit i poctivý kardio tréning a upravit jídelníček, kdy mu dáte pestrost a odlehčení.

Cvičení na posílení paží

Výborný je tricepsový zadní klik, kdy se posadíte na kraj židle, dlaně umístíte pod hýždě na hranu vašeho sedadla a prsty směřují dopředu k tělu. Přejdete do pozice vzporu, hýždě těsně před sedadlem židle, stehna nechte rovnoběžně se zemí, záda mějte rovná kolmo k sedadlu, váš střed těla zpevněný a pokrčte lokty. Pomalu klesejte těžištěm dolů podél hrany vaší židle do nejnižší možné pozice, pak dlaněmi zatlačte proti sedadlu a vytáhněte se pevnou silou paží zase zpět až do propnutí. Dalším cvikem je tlak, kdy se postavíte na šíři boků, uchopíte posilovací činky a nastavíte paže do pozice svícnu. Střed těla zpevněte a vytlačte činky obloukem vzhůru směrem vzhůru nad hlavu a srovnejte je s osou těla. Pak klesejte zase zpátky do polohy loktů na 90 stupňů a opakujte znovu tlak. Při cvičení s činkami aktivujte střed těla, tak abyste se neprohýbali v bedrech. Zapojíte svaly deltového svalu a triceps.

Veslování a Kick Back

Veslování v předklonu při postavení na šíři boků s podsazením pánve a zpevněním středu těla přejděte do mírného předklonu. Vaše záda nechte rovná, ramena a hlavu v neutrální pozici. Opřete se pak hřbety rukou o svá stehna, do rukou vezměte činky jednoručky nebo posilovací činky a posouvejte je směrem k pánvi. Lokty dostaňte v úzkém postavení až za svá záda a lopatky a přibližte je k páteři. Při pohybu zpět mírně brzděte. Dejte si pozor na předsunutá ramena a kulatý hrudník. Zapojíte mezilopatkové svaly, zadní deltový sval, bicepsy i střed těla. Výborný je i Kick Back kdy ve stoji šíři boků podsadíte pánev, zpevníte střed těla a přejdete do mírného předklonu. Máte rovná záda a uchopíte posilovací činky neutrálním úchopem, pokrčíte lokty a necháte je mírně za tělem. Činku tlačíte směrem za záda až do propnutých loktů a brzdíte pohyb zpátky. Zapojíte triceps, zadní deltový sval a svaly středu těla.

Sdílej
PředchozíOddejte se kouzlu grilování
DalšíVenek volá! Vybíráme zahradní nábytek
Zajímám se o módu a zdravý životní styl. Pokud Vás něco zajímá, máte nějaký tip, nebo zájem o spolupráci- napiště mi :)