Sdílej

Pin up šaty – Chcete být sexy? Zkuste Pin up!

Pin up šaty – Vášeň, elegance, smyslnost, ale také rozvernost mladosti. Styl ala sexy svůdnice, nebo naopak něžný anděl. To vše je styl zvaný Pin up. Udělá z vás vše, co chcete být. Ale vždy přitom budete působit krásně. To a mnohem více se dozvíte z tohoto článku. Článku o stylu, který vychází z retro stylu, který se pomalu, ale jistě vrací opět do módy.

8a2fa3759ab673813cf6b64a30ae6a05

Pin up šaty – Nejdřív trošku historie

Víte, co znamená v přímém překladu název tohoto docela extravagantního stylu? Dívka přišpendlená na nástěnce. Prvoplánově se totiž nejednalo o styl oblékání, ale o dívky samotné. Byly to dívky, které sloužily pro potěchu mužů, hlavně vojáků za války. Tyto dívky, které byly oblečené velmi spoře se vyskytovaly v různých pánských časopisech, občas i namalované na trupu nějakého letadla. Většinou se jednalo o dívky, které byly sexy, bohužel ne zrovna nejchytřejší. V tuto dobu se nenosila úplná vychrtlost, takže uspěla i dívka s opravdu ženskou postavou. Šlo hlavně o sebevědomí. Vzpomínáte si například ma slavnou Marilyn Monroe? Tak přesně ona patří k nejslavnějším pin up ženám, které kdy spatřily světlo světa. Jak už jsem zmíla tu válku, největší boom těchto slečen byl za doby druhé světové války. Jejich obrázky jste mohli najít nalepené po kasárnách a i v letadlech. Šlo hlavně o potěšení mužského oka. Ono být ve válce chtělo nějaké to rozptýlení. V této době sem patří například Betty Grable.

pin up šaty

Pin up šaty – Jak vypadat jako pin up?

Jste extravagantnější, chcete být sexy a nevadí vám, když jste vidět? V tomto případě je tento styl pro vás jako dělaný. A nebojte, nebudete vypadat jak pornoherečka z druhé světové, nýbrž jako sebevědomá žena. Pin upky se vyznačovaly typicky ženskou postavou, takže velká prsa, boky a štíhlý pas určitě nic nezkazí.

62c1b0f14787d26855bb77b6112a3dc7

Základem každý pin upky byly šaty. Většinou takové, které zvýrazní prsa a boky. Velmi časté byly šaty áčkového střihu. Nechyběla ani spodnička, která šaty zvednula tak, aby jen volně nevisely. A pokud vykukovala zpod šatů? Bod pro vás. Vedle nešlápnete ani s minišaty nebo minisukněmi, které vaši postavu zvýrazní.

c3ce14c013e4232f93e01affd98a250a

Druhý protipól sexy vzhledu byla nevinost. Což znamená upnuté kalhoty zvýrazňující nohy a nějaké hezký svetřík v pastelové barvě. Dále zde patří i krátká trička zvaná crop topy a kraťasy s vysokým pasem, které zvýrazní zadek a skryjí vaše bříško. Dále nezapomínejte na punčochy. Nejlépe černé. Mohou být i síťkované nebo s nějakým hezkým vzorem. Sexy spodní prádlo. Krajky, satén, mašle, kamínky- to vše se počítá, pokud chcete být sexy. Mezi další patří boty na pořádných jehlách, ale i balerýnky. A zapomenout nesmíme ani na šátek do vlasů.

FOTOGRAFIE: PINTEREST