Sdílej

Tak tohle trápení zná každá žena. Nejoblíbenější podprsenka má široká ramínka a nehodí se k novým letím šatům. Ostatní kousky z prádelníku člověka nepříjemně řežou, jakmile se jen trochu zpotí. To se bohužel ve žhavém létě stane hned u vchodových dveří. Proto vám dnes napovíme řešení, jak v létě k prádlu přistupovat, a užít si tak sezónu na maximum!  

Důraz na materiál

V horkých měsících řadíme materiál mezi nejdůležitější faktory výběru prádla. Osvědčilo se nám, že nejlepší řešení představuje zázrak jménem 3D Spacer. Vsaďte se, že mu v létě naprosto propadnete. Hladké a nemačkavé košíčky beze švů, které i při sebe upnutějším topu neprozradí, že nějaké prádlo vůbec nosíte. Není to jen o vizuální stránce, Spacer se dnes řadí mezi nejprodyšnější látky na trhu prádla. Textil dýchá, reaguje na změnu teploty kůže a odvádí přebytečné vlhko. V nejnáročnějších, horkých chvílích léta vás tak Spacer nenechá na holičkách.

Další materiál, který všema deseti doporučujeme pro zmiňované roční období, se skládá z bambusových vláken. V případě podprsenek jej najedete hlavně u těch, které využíváme na nenáročný sport, ve smyslu pohybu poprsí (jóga, pilátes, posilování). Mezi výhody prádla z bambusu patří antibakteriální vlastnosti, pohlcování pachů a neuvěřitelné jemný pocit při nošení.

Samo držící podprsenka

Podprsenka bez ramínek vám nesmí v létě chybět. Využijete ji u celé řady outfitů, které odhalují ramena. Zapomeňte na silikonová ramínka, která jsme nosily v 90. letech. Těm odzvonilo. Silikon však upotřebíme jinde. Ohlídejte si, aby lemoval prádlo bez ramínek. Zabráníte tím otravnému sjíždění podprsenky dolů. Mezi nutnost patří i vyztužené košíčky, jen tak docílíte pevné opory poprsí i bez ramínek.

Dáme vám jeden extra tip, jak se ještě lépe vypořádat s upevněním samo držící podprsenky. Nasaďte na ni jedno ramínko, obtočte jej pod podprsenkou okolo hrudníku a upevněte. Tento trik přináší dodatečnou oporu.

Romantické krajky

Na druhou stranu, nevidíme důvod, proč neustále dbát na holá záda a ramena. Naprosto sexy a zároveň romanticky působí krajkované prádlo se zajímavě řešenou zadní částí. Tento typ najdete na pultech obchodů pod označením bralette. Pro maximalizaci optického efektu a pro sladění s šaty či topem si pohrajte s překřížením ramínek. To, že se jedná o háčkované nebo krajkované látky, znamená prodyšný materiál, o kterém už víme, že je v létě nepostradatelný.

Čistota půl zdraví

Pot a kousky suché kůže považujeme za sezónního nepřítele č. 1. Kromě toho, že odírají jemnou kůži v okolí poprsí, tak také zapříčiňují nepříjemný odér. Spolehlivě zafunguje pravidelné a častější praní. Abyste si prádlo nezničila, vložte kousek do pracího sáčku, nastavte pračku max. na 30°C, snižte rychlost odstředění a vynechte aviváž.

Pokud jste prádlo propotila jen mírně, zkuste ho umýt pouze vodou, resp. osprchovat silnějším proudem. Tento způsob řadíme mezi ty šetrnější, každý si však musí ozkoušet, jestli se hodí pro daný kousek. To je kvůli různorodým složeninám materiálů, ze kterých se podprsenky vyrábí.

Na ostro

V neposlední řadě popřemýšlejte, že byste vyrazila bez podprsenky. Tato alternativa pasuje především ženám se subtilním hrudníkem, těm vyvinutějším vyjít „na ostro“ nedoporučujeme. Proč? Zeptejte se večer svých zádových svalů, které pod celodenní námahou způsobenou nedostatečnou oporou poprsí trpí.

Vždy však při uvažování zohledněte situaci, která vás čeká. Nákup v obchodě nebo schůzka s kamarádkou považujeme za vhodné příležitosti,  kdy jít  „na ostro“ . Nicméně, v práci či při vyřizování úředních záležitostí byste mohla působit vulgárně.